Retro - radio servis

 
Zpět na úvod
Otevírací doba - kontakt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ceník oprav

Pro zákazníky je důležitá informace, co bude oprava jejich přístroje stát. Základní sazba je 350,- Kč/hodinu, k tomu se připočítává cena materiálu. Z dříve provedených oprav a jejich časové náročnosti lze uvést průměrnou cenu kompletní opravy elektronkového přijímače bez gramofonu Tesla z 60. let v rozmezí 2000,- až 2500,- Kč, tranzistorové přijímače cca do 900,- Kč, standardní předválečné přijímače se pohybují kolem 2500 až 3500,- Kč. V těchto cenách je zahrnuto kompletní vyčištění, výměna pasivních součástek (odpory, kondenzátory, síťová šňůra), seřízení. Předpokladem uvedených cen je, že přijímač je při převzetí do servisu kompletní, tedy nechybějí elektronky, transformátory, reproduktory. V uvedených cenách není zahrnuta případná renovace poškozeného laku skříně, kterou zadáváme externímu truhláři - restaurátorovi. U zahraničních přístrojů se cena stanovuje podle stráveného času během opravy a nelze ji zde paušálně stanovit.

Montáž konvertoru VKV do přijímačů s východní normou VKV (66-73MHz) stojí 650,- Kč, z toho konvertor s přepínačem a dalším materiálem stojí 500,- a montáž 150,- Kč.

U cívkových magnetofonů Tesla se průměrné ceny pohybují takto: Magnetofony Sonet Duo a řada B4, B5 cca 2000,- Kč, stereofonní modely B73, B113, B115 a další kolem 2500,- Kč. V ceně je kompletní revize mechaniky, výměna řemínků, pasivních součastek (odpory, kondenzátory). Pokud jsou poškozené hlavy, transformátory, motory, pak je odhad ceny podle rozsahu zjištěných závad.

Nejběžnější gramofony se zesilovačem Tesla NZC420 a NZC431 při kompletní renovaci vyjdou na 2000,- Kč. Pokud je potřeba vyměnit i snímací vložka, standardně montujeme typ Audiotechnica AT91 za 550,- Kč.